niedziela, 1 czerwca 2014

Ciemna strona naleśnika

CZEŚĆ!

Wczoraj nauczyłam się nie oceniać książki po okładce

Zawsze starałam się zrozumieć ludzi i ich zachowanie, myślałam czym mogą one być spowodowane, każde dziwne zachowanie z którego śmiali się wszyscy próbowałam sobie wytłumaczyć, chciałam zobaczyć człowieka nie zamieniając z nim słowa. Za każdym razem myślałam że daje radę. Myliłam się.
Mimo wszystko ludzie na zawsze pozostaną dla mnie największą zagadką której nie można rozpracować.

Wiesz o co mi chodzi gdy mówię o twojej grupce znajomych? Co dzień przebywasz w ich towarzystwie, rozmawiasz z nimi, miło spędzasz czas i tak już od dawna, myślisz że ci wszyscy ludzie są tacy na jakich wyglądają, myślisz że Roksana która czasem poczęstuje cie papierosem jest zwykła głupia blond, że bęcwałowaty łysy Damian który ma ograniczony słowniki do co drugiego 'kurwa' ma tyle samo W głowie co NA głowie i że Olga która dała się spenetrować całemu miastu jest taka jaką przedstawia się 'sponsorom'. Łatwo jest oceniać kogoś za kim nie specjalnie przepadamy, ale wróćmy trochę wstecz.
Skąd wiesz czy jedno z nich nie przeszło przez takie piekło w życiu że teraz stara się upozorować swój brak jakiejkolwiek inteligencji po to żebyś ty-mały szary człowieku, nie domyślił się że ta gorycz i frustracja siedząca w jednym z nich zaraz nie zniszczy go wewnętrznie, bądź jest zagubiony i szuka drogi ucieczki w złym kierunku.
Nie wiesz tego, żadne z nas tego nie wie, i nie dowie się dopóki, dopóty nie pozna tej osoby na tyle aby była w stanie powiedzieć mu o tym co stało się kiedyś.
Jeśli już zwiążesz się z tą osobą pamiętaj jednak że nie zawsze otworzy się ona przed tobą całkiem, czasem może być tak że łatwiej jej będzie nie mówić tobie o tym że źle się czuje. Ludzie często skrywają w sobie emocje i uczucia których nie są w stanie okazać, jeśli nie dasz ujścia tym uczuciom to one nigdy nie odejdą , będą siedzieć w tobie, dopóki ich z siebie nie wyrzucisz, czym szybciej tym lepiej, czym dłużej tym gorzej.


W skrócie: Empatia 
Zanim cokolwiek zrobisz, przemyśl to dwa razy i postaw się na miejscu tej osoby, nie tylko ty używasz mózgu i myślisz i nie tylko ty masz uczucia.


Każdy dzień jest idealny by zrozumieć postępowania każdego z nas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz