środa, 7 maja 2014

Depresjonators

CZEŚĆ!

Bywa tak, że masz smutne dni? Nie chce Ci się żyć? Czujesz że cały świat jest przeciw tobie?
Może to depresja!

Depresja jest jedną z najbardziej znanych chorób XXI, większość dzieciaków słysząc słowo 'depresja' ma przed oczami dajmy na to dziewczynę, która płacze i tnie swoje ręce BO chłopak z nią zerwał.
Moi drodzy, realia są inne. Ci którzy NAPRAWDĘ chorują na depresje są zazwyczaj wrakami człowieka. W czasie tej choroby skupiasz się na słowach, gestach, na wszystkim co mogło by być kolejnym 'ciosem w twarz', chodzi o to, że jesli kiedyś ktos z twoich rówiesników powiedział ci dla żartu bądź nie, że jesteś złamasem- nie przejąłeś się tym, a w czasie choroby dotyka cię to tak bardzo że ból jest nie do wytrzymania.

Depresjonators? A co to?
Rozglądając się po asku.fm, tumblrze a nawet facebooku napotykam się na masowe ilości 'depresjonators'-smarkulce ubolewające nad swoim ciężkim 13-letnim życiem. Wiele 'depresjonators' nie zdaje sobie sprawy z tego w co tak naprawdę się pakuję. Takie zabawy w internecie w wielu przypadkach kończą się bez żadnego głębszego uszczerbku ale zdarza się i tak że tacy ludzie naprawdę zaczynają popadać w depresje. Właśnie tak! Te małpowanie w internecie może stać się groźne! To nie pojawia się z dnia na dzień, choroba zaczyna nabierać tempa z każdym kolejnym pytaniem na ask.fm, z każdym kolejnym komentarzem na facebooku, z każdym kolejnym 'reblloguj' na tumblerze, człowiek zaczyna się tym żywić, i tak jak już 
wcześniej wspomniałam zwraca uwagę na gesty i słowa na które kiedyś nie spojrzał nawet jednym okiem.


Pomóżmy tym ludziom 
Za każdym razem gdy zobaczysz na facebooku stronę o tematyce autoagresji-zgłoś ją
Za każdym razem gdy zobaczysz na tumblrze bloga o tematyce autoagresji-zgłoś go
Za każdy razem gdy zobaczysz na asku profil o tematyce autoagresji-zgłoś go
Wiem że to w jakiś sposób krzywdzi tych ludzi ale ciągłe karmienie się smutkiem nie zrobi z nich optymisty, prawda ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz